Dopis pro pány

11. října 2015 v 19:26 | Cinereo |  opinion
Pořád se na internetu dočítám o nějakém tom sexismu. "Chlapy nás mají jen na sex, o nic jiného na nás nestojí!" Nebo zase z druhé strany oblíbené: "Ženská patří sakra do kuchyně, prostě někam daleko od peněz, aby to zase všechno nevyluftovala z okna ven!" Upřímně nerozumím, o co oběma stranám jde. Obě strany si jsou vědomy, že se to na druhé straně barikády nebere tak horké, jak se to vyřkne (pokud daný řečník pochopitelně nemá IQ jako průměrná teplota mraženýho file), ale i tak je už tak nějak "společností očekávané", aby se na danou poznámku už jen z vlastní hrdosti ohradil, urazil a přinejlepším žádal hluboké omluvy. Ale protože jsem slečna (haha), budu zde psát jen o nás, o slečnách - tím nás ale nevyzdvihuji, jen spíš vybízím nějaké klučičí blogery, aby se ujaly "druhé části" tohoto článku, protože bych si o tom taky ráda početla (mrk - a myslím to vážně).

PÁR FAKTŮ PRO PÁNY

1) Na prvním místě, ženská nepatří jen do kuchyně. Jasně, je obrovský plus vracet se domů po práci a najít na stole pečenýho krocana s nádivkou, dvěma vomáčkama a plentou příloh na výběr, rozumim tomu. Ale my ženský bychom to ocenily taky. Hm, ale smůla, máš vagínu, tak žádnýho jídlo, co si neukuchtíš sama, se ti nedostane. Chyba lávky, děvče. Copak je tohle fér? Když už vaříme, děláme to z dobrý vůle a lásky, tak se alespoň obtěžujte poděkovat, přehnaně mlaskat a dát najevo nějakou tu vděčnost (a ušetřit se tak večerního "bolení hlavy" apod.). Třeba.

2) Na místě druhém, jak už jsem psala v jednom dávno smazaném článku, přestaňte se navážet do naší menstruace. Ano, máme ji, ne, není to příjemný, natož na to ještě poslouchat blbý kecy. Z drahýho pohlavního orgánu vám teče spousta krve, je to cítit jako pobodání od sršáňů, skrz břicho se ven pravděpodobně dere vetřelec, hlava třeští, a pak za váma ještě přijde nějakej kretén s pivem v ruce, znale se na vás podívá a posměšně prohlásí: "Tváříš se nějak nakvašeně. Máš krámy?" Hahahahaha. Ha.

Starý jak uhlí, ale tématický.

Představte si, milí pánové, jako byste měli týden v kuse těžkou kocovinu. Jo, se vším všudy. Všechno, co sníte, je v podstatě špatně, ale stejně tak nějak vnitřně tušíte, že čím víc toho sníte, tím větší pravděpodobnost je, že to třeba pomůže... Možná. Zkrátka si nechte svoje blbý kecy. A jen tak mimochodem, slovo "krámy" by pro vás mělo být tabu, protože to je naše slovo, my ho vynalezly, my ho můžeme používat o sobě. Vy si najděte něco decentnějšího, třeba jako "jahodovej tejden" nebo tak. Tak.

3) Já sama nenávidím tučný lidi - teda pochopitelně ty typy, co se celej den jen válej, žerou a stěžujou si, že jejich zdraví jde přes veškerou snahu (která neexistuje) do kopru. No, kdo by se sakra divil. Ale pro vás, pánové - jděte k šípku s poznámkama o postavě svého protějšku. Už takhle není snadný být v kůži holky v pubertě/adolescentnim věku. Musí se čelit stovkám odmítnutí ze všech možných stran, a co ještě hůř, srovnávání. Tahle je hezčí než ty. Seš moc tlustá. Ta holka v časopise má krásně hubený nohy, proč ne i ty? Nejhorší na tom bývá, že to sravnávání přichází od nách samých... A pak se ještě najdou kokoti, co to doháněj k dokonalosti blbejma kecama, co nejsou ničemu nápomocný - jen nás nutěj k neustálýmu přemýšlení nad tím, jak si našich nedostatků všímají a ostatní. A dohání nás to k šílenství

"Seš plošší než stěny naší funkcionalistický školy," pronáší se smíchem jeden z idiotů od nás ze třídy ke mně, ostatní se přidávají. Zvedám pohled a popravdě... A i když bych fakt hodně ráda, nemám zkrátka slov. Co na tohle říct? Má v podstatě pravdu, moje prsa jsou podprůměrný Áčka, ale co já s tim mám jako dělat? (Jestliže vám v mysli vyběhla operace, nemám na to peníze a dostatečně nízkej počet mozkovejch buňek.) Ale nezáleží na tom, co konkrétně řekl. Ať už by zmínil obličej, vlasy nebo nedostatečně dokonalý bělostný zuby (třeba), vždycky by to bylo jen hnusný a potupný. Nechte si ty kecy, je to zbytečný. Hnusný a zbytečný, protože jestli to mínítě jako "přátelské naznačení cesty konkrétního problému a jeho řešení", nepovedlo se - tyvole, kdo by to byl čekal - bohužel, nepovedlo se.

4) Nejsme luxy pro účet. Jasně, máme rády drahý blbiny, večeře, kytky, nakupování, zbytečný dárečky - ale obejdeme se bez nich, nepotřebujeme je. Jestliže nevíte, jak si nás udobřit bez peněz, je prakticky úplně zbytečný s náma ztrácet čas a jít hledat někam dál. Nechte si svoje drahý cetky, večeře. Prostě vezměte levný (ale dobrý, mrk) víno, ohřejte pizzu v troubě a nakrmte nás u filmu doma. Usmějte se na nás, jako byste nás viděli poprvý v životě. Jde o detaily, ne drahý drobnosti. Jestliže jste potkali pipky, co vás jen okrádaly - nejsme takový všechny. Jestliže jste nabalovali nějakou slečnu, co vás po několika večeřích pustila k vodě - teď si nalijme čistého vína, kdyby vás někdo zval na kus žvance zdarma a pár lichotivých poznámek - kdo by do toho nešel?

5) Nechte si svý stupidní označení "friendzone". Něco takovýho na prvním místě existuje z obou stran, takže není důvod to tak strašně dramatizovat. Na druhym místě, pokud tenhle dementní pojem přeneseme do duchu "využívá tě jen jako kamaráda, protože k tobě necítí to samé, co ty k ní"... Jo, to si ta mrcha fakt dovolila. Měl bys rychle sehnat kamaráda a zdevastovat jí v noci auto za to, že tě neposlala do háje, ale snaží se to urovnat, abyste zůstali alespoň trochu blízcí.
 


Komentáře

1 Caroll | 11. října 2015 v 22:48 | Reagovat

Tak tohle je ve všech stránkách naprosto přesné. Obvzlášť to s tou mestruací a vzhledem znám až moc dobře. Jelikož bývám velmi příjemná, když mám jahodový týden", tak se mě každý debil hned ptá "Co ti je, máš krámy?" Úplně to Mi-lu-ju. -_- Hezky napsaný článek, chybělo mi tu, když jsem byla pryč, určitě mě tu uvidíš zase často. :)

2 Jitka | Web | 12. října 2015 v 1:32 | Reagovat

Super a vtipně pojaté! Dokonale si vystihla to o narážkách na zevnějšek a friendzonu. Nechápu, kde se v lidech bere ta samozřejmost, že pokud budou někoho milovat je to automaticky vzájemné. Jsem ráda, že jsem objevila tvůj blog! :)

3 Allex | E-mail | Web | 19. října 2015 v 20:14 | Reagovat

Tak to je naprostá pravda. Druhá strana by si měla taky uvědomit, že nejsme takový, jak se říká.. Pokud je chlap/kluk/... chytrej, tak by měl tohle všechno vědět. :))

4 Kiara | E-mail | Web | 25. října 2015 v 15:40 | Reagovat

Přesně tak. Kluci mě vážně vytáčejí, když si dělají legraci z menstruace. Asi jsou ještě moc nevyzrálí na to, aby celý tento proces pochopili. Možná jim nedochází, že kdybychom krámy neměly, později bychom ani nemohly mít děti. A kdyby jim každý měsíc krvácela noha, taky by asi neskákali radostí do vzduchu.
Já třeba vaření nemám ráda, vyhýbám se mu, a když už mě hlad nutí něco ukuchtit, jsou to jednoduchá jídla.
A ten friendzone. Kluci si asi vážně myslí, že jsou jediní chudáčci, které jejich kamarádka nechce. Ha ha...
Občas i z legrace možná prohodí větu, která se týká naší váhy nebo zevnějšku, že si ani neuvědomuje, že nás to může ranit. A to mě fakt štve.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama