Chudák zbohatlíkem

29. září 2015 v 21:11 | Cinereo
Kdybych se stala milionářem. No, jsou to na jednu stranu trochu bláhové úvahy, protože se to podle současného vývoje nijak tryskně neplánuje, ale kdyby... Hm, nechte mě na okamžik zamyslet. Nikdy jsem si nijak zvlášť nepřála být bohatá - jasně, nebaví mě žít z ruky do huby (koho by to sakra bavilo, vždyť je to *opruz). Ale teď vážně k věci.

Odevzdávám výherní los na extra tah, nebo jak se těm blbincovým akcím jednou za čas říká.
"Doufám, že si od toho nic neslibuješ," pronáším trochu pesimisticky ke kamarádce, co mi ho koupila z legrace (nejspíš, zkrátka mi ho vrazila do ruky se slovy, že je pro mě).
"Neremcej a škrabej." A tak škrabu. Ten stříbrný humus se mi chytá pod nehty. To byl zase jednou nápad. No, a něco je zřejmě špatně. Civím na ten povoskovaný kus papíru a podle všeho mi má přistát na účtě pětadvacet milionů. Ehm, cože?
"Ehm... Co?" Koktám a kamarádka si přikrývá ústa dlaní, valí oči a couvá ode mě s blížícím se nervovým kolapsem.
"Ku*va," šeptá.
"Ku*va," souhlasím a řvu pro jistotu ještě jednou na celou naši komunistickou poštu: "Ku*va do p*dele jo!"

Na účtě mi visí dvanáct a půl milionu (polovinu jsem dala Pírku, aby se mohla z té své zadnice přestěhovat alespoň trochu blíž k vlastní škole a netrávit cestu domů vždy s bezdomovci). Co bude dál?


1) R O D I N A
Na prvním místě rodina a blízcí, vždycky, což by na prvním místě znamenalo pravděpodobně alespoň 4/5 z výhry okamžitě říznout do stavebního spoření. Potom, co se stane, když máte na účtě spoustu peněz? Jdete si je užít! V tomhle okamžiku a v tomhle směru by to stoprocentně znamenalo, že bych mamce koupila nový mobil, protože ta její stará Soňácká šunka už nedokáže téměř ani volat (ne, nebyl by to Apple, byl by to bílý Samsung Edge nebo bílý Lenovo Vibe, ať to může taky použít k něčemu jinému než na okrasu. Babičce, u které jsem bydlela, bych koupila nějaký starý historický román, kdy by na téměř každé straně byla přilepená tisícovka - toť čistě jako velice příjemný fór. Druhé babičce lázně s pěti hvězdičkami (+nějaké to kapesné k tomu, že). Otčímovi (je to strašně super člověk, co se o mou mamku stará nejlépe, jak může, je poměrně bohatý a patří mezi nejhodnější chlapy, jaké jsem kdy potkala, díky bohu za něj, hlavně pro mamku) bych nejspíš přispěla něco na hypotéku domu - alespoň 500.000 tím myslím - co je v rodině, to se počítá, no ne? A staral se o mě jako o malou vážně dobře, dokonce i teď do mě neustále vráží peníze i nervy. Tátovi bych taky přispěla tak půl milionu, aby to bylo fér, a pak bych s ním ještě jela na dovolenou, aby se neřeklo. S mámou taky. S babičkami taky. Vlastně bych všechny ty peníze nejradši dala svojí rodině, i kdyby na mě měla vyzbýt jen blbá stovka.

2) P Ř Á T E L É
Teď bych ráda definovala, co to přátelé jsou. Přátelé jsou lidi, co stojí při mně i při faktu, jak moc velký retardér jsem, co mě drží a snaží se rozveselit, a i když se neshodneme úplně vždy, nikdy se vzájemně nezavrhujeme (na obranu z mé strany - alespoň nikdy ne definitivně!). Ne, neuspořádala bych na prvním místě nějakou obrovskou party. Jako první by byl raut v Arcadienu, snad nejdražší restauraci v Praze - a teda taky výborné restauraci, kam jsem shodou náhod zavítala jednou v životě. Raut, pro Buřinu, Pírku, Plašandu a jí zvolenou kamarádku/y, aby se tam měla s kým bavit (kdyby náhodou měla jeden ze svých asociálních cuků, což chápu). Nemám moc přátel, takže tohle by pro hlavní číslo večera bylo všechno. No, a pak by se rezervovalo YO´s, kde bychom se všichni ožrali jako prasata. Zvaná by byla kopa lidí, KOPA lidí - Mínus, Hadreen, Jolanda, lidi ode mě ze třídy (pouze někteří, pochopitelně), od Pírka a Buřiny ze třídy... Spousta lidí, všichni. Vlastně i ty, co neznám, aby v klubu bylo pořádně plno (a že je to poměrně malej klub). A pochopitelně, pro ty vybranější tu budou VIP pásky "F*CKING GO", kdy se všechna útrata bude psát na jedinej list, co pak já s Pírkem (držitelkou druhé půlky výhry) zatáhneme napůl. Na posledním místě by byly malé dárečky pro každého z bližších přátel.

3) C H A R I T A
Je tisíc charit, kam by se daly poslat peníze, ale ráda bych alespoň 200.000 věnovala na záchranu živočišných druhů, na záchranu zvířat... Na záchranu vážně nemocných dětí, neziskovkám. Bohužel v tomhle směru nemám dost přehled, a jak o tom tak přemýšlím, dost mě to štve. V tomhle týdnu to hodlám změnit. (Ráda bych něco posílala i teď, ale už takhle posledních čtrnáct dní své existence jím jenom to, co najdu náhodou na zemi...).

4) J Á
Budu teď trochu sobec. Ráda bych si trochu vybavila byt, taky zaplatila zatraceně mastný lezení - k tomu bych se vrátila ráda nade vše. Taky jógu, ta mi hodně chybí (a tu si v realitě plánuju přát k Vánocům, ale ještě uvidím), kurzy psaní, o nic míň drahý. Nechala bych si tučnou zásobu ze všeho zbylého na horší časy, co stoprocentně ještě přijdou, obvzlášť v případě, že bych se nedostala na vysokou - což je momentálně můj absolutně největší strašák. Pokud jde o nějaký rychle-utrácecí systém, asi by to padlo na nový mobil - znovu, jeden z výše jmenovaných. Nový notebook. Hadry a zase hadry (v měřítku H&M a CA, na značku si úplně nepotrpím), taky nějaký šperky - ze stejných řetězců. Strašně ráda bych bývala jela i na nová místa, ráda bych se podívala do NYC, Peru, na Island... Ale to by všechno pochopitelně chtělo trochu uvážení, abych všechno nerozfofrovala během prvního měsíce. Na Island bych chtěla rozhodně nejvíc. Jo, a ještě do Švédska na túry. Nejradši ale na Island. Island Island!

Bylo by to super vyfasovat nějakou korunu navíc, obzvlášť teď, když se tolik věcí kolem rozpadá. Ale popravdě bych se téhle výhry ráda vzdala pro jednoho Ferdinanda... No, i když. Ferdinandové byli a budou. Hehe. Zase.
 


Komentáře

1 all-is-magic | E-mail | Web | 30. září 2015 v 19:45 | Reagovat

Já bych asi nejvíc peněz vrazila do cestování a obdarování blízkých.... Jinak nechápu, co mají všichni proti Iphonům :D Já ho sice původně nechtěla, přála jsem si jenom Mp3, abych měla na čem poslouchat písničky, ale nakonec jsem spokojená. Když už si na něj člověk zvykne... :)

2 Allex | E-mail | Web | 7. října 2015 v 16:29 | Reagovat

Ty jsi tak neuvěřitelně úžasný člověk! O.o ;)) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama